Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Dacă nu sunt mulțumită de masaratoarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Dacă nu sunt mulțumită de masaratoarea din teren, ...

Bună ziua. Dacă nu sunt mulțumită de masaratoarea din teren, făcută de un executor judecătoresc respectiv inginer, pot solicita alta cu alt executor?
tocmai asta este, problema reala o aflam abia acum. e vorba de ascendentul legilor naturii asupra celor omenesti. prin urmare, daca nu-l convingeti pe vecin sa rezolvati notarial aceasta problema, solutia este o actiune in granituire. iar terenul suprapus se va imparti intre dvs. in ce procente, puteti decide dvs sau instanta.