Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Linistea publica Buna ziua! Un vecin are un copil ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Linistea publica Buna ziua! Un vecin are un copil bolnav psihic, ...

Linistea publica
Buna ziua! Un vecin are un copil bolnav psihic, care il face sa urle, sa dea in pereti, la orice ora din zi sau noapte, cand il apuca. Vecinii, mai ales cei de alaturi, sunt deranjati. Ce se poate face?
nitial discutati amiabil cu parintii care pot desfasura demersuri de la izolarea fonica apartament la apelare unitate medicala de profil
Bolnavul a fost internat de mai multe ori, dar nu l țin in spital prea mult. Nu cred că apartamentul poate fi antifonat pentru astfel de zgomote. Ce se mai poate face?