Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nemotivarea recursului in termen
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nemotivarea recursului in termen

am rugamintea sa ma lamuriti si pe mine, ;Dupa cum stim recursul in baza art 303 c proced civ treb motivat inlauntrul termenului de recurs(15 zile de la comunicarea Hotarararii), cu cateva zile de a se judeca dosarul mai exact cu 9 zile am fost la arhiva sa studiez dosarul partea recurenta nu depusese recurs mai excat il declarase dar nu si il motivase , am avut surprinderea sa constat ca la termenul de judecata aparatorul recurentei a depus motivele recursului , pe care instanta le-a admis.Nu treb sa fie respins acest recurs pentru Nemotivarea in termen? Multumesc
Este bine sa depuneti intampinare si sa invocati aceasta exceptie a nulitatii recursului. Felicitari ca ati observat acest aspect