Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Impozitare ong
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Impozitare ong

Un ong poate trece de la impozit pe profit la impozit pe microintreprindere? Regulile de trecere sunt aceleasi ca la la srl?
george-neagu, moderator
Un ong este doar la impozit pe profit.
NU, ONG daca au venituri din activitate economica sunt impusi in sistem de impozit pe profit, fara nici o exceptie