Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua ! Recent am avut un accident , în momentul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua ! Recent am avut un accident , în momentul în care ...

Bună ziua !
Recent am avut un accident , în momentul în care am redus viteza pentru a acorda prioritate pietonilor am fost lovit din spate de către un alt autoturism . Toată scena s a produs în fata unui echipaj de politie . Am fost declarat nevinovat dar în urma testării cu aparatul alcooltest a reieșit o concentrație de 0.07 ( consumasem o bere cu câteva ore înainte.) . Întrebarea este dacă în acest caz îmi mai pot repara mașina pe rca-ul celui vinovat . Mulțumesc!
da