Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua tuturor! Revin cu o intrebare: actiunea in ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua tuturor! Revin cu o intrebare: actiunea in constatrea ...

Buna ziua tuturor! Revin cu o intrebare: actiunea in constatrea dreptului de retentie imobiliara de catre chrias pentru cheltuiele de imbunatatiri cu acordul proprietarului (nu sunt specificate in contract sume, dar a fost de fiecare data la fata locului si cunoaste) cand se depune la instanta: la expirarea termenului contractual 2-la notificarea prin executor judecatoresc a incetarii contractului de inchiriere si eliberare a imobilului (fara a mentiona si cheltuielile-ce-n realitate sunt chiar mai mari decat valoarea imobilului); 3-dupa intocmirea dosarului de executare silita, incuviintarea instantei si primirea somatiei? Parerile sunt impartit si de aceea imi pemit. Va multumesc tuturor!
O, da! Cunoate totul. Numai ca din buni prieteni.....Locuieste de peste 35 ani in Grecia si cam are 88-89 ani. S-a schimbat brusc dupa 5-6 ani de "iubire". Discut si aici si cu avocat, actiunea insa imi aprtine. Culeg pareri. Multumesc. Stima.