Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita .Credit de nevoi personale neachitat ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita .Credit de nevoi personale neachitat integral. Executarea se extinde ...

Credit de nevoi personale neachitat integral. Executarea se extinde pe o perioada de 9 ani. Dosarul este incheiat pentru lipsa de bunuri. Dupa 6 luni fara o zi se redeschide executarea, incuviintata de judecator.
Intrebare: in aceasta situatie se poate invoca prescriptia? Multumesc.
Bună ziua!
Executarea se poate prelungi până la împlinirea celor 9 ani inițial specificați de dvs.; cu siguranță s-a făcut vreo cerere de către creditorul dvs. in dosarul execuțional înainte de împlinirea a 6 luni specificate de dvs. pentru a nu interveni perimarea de drept!
Cel mai bine ar fi să apelați la un specialist pentru a vizualiza dosarul execuțional și a vedea exact ce s-a întâmplat!
gi-jane2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~