Forum Discuţii juridice Executare silită Urmeaza sa cumpar o casa cu un prieten (platim ...
Discuție deschisă în Executare silită

Urmeaza sa cumpar o casa cu un prieten (platim jumate-jumate). ...

Buna ziua!

Urmeaza sa cumpar o casa cu un prieten (platim jumate-jumate).

Avem niste datorii individuale, pentru care inca nu am fost somati.

In cazul unei executari silite ar putea sa ne forteze sa ne vandem casa?

- Dar insa in cazul in care doar unul dintre noi ar mai avea datorii?

(nu s-a girat cu casa, nu este vorba de datorii bancare, ci la utilitati si SRL personal catre stat)
In ambele cazuri imobilul poate fi obiectul executării.