avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara, am avut o cearta la locul de munca în ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara, am avut o cearta la locul de munca în care 3 persoane ...

Bună seara, am avut o cearta la locul de munca în care 3 persoane au început sa ma amenințe cu violenta fără a le da motive.
Problema este ca au început sa îmi trita vorbe precum ca am sa vad eu ce pățesc.
Țin sa menționez ca eu sunt însărcinate în 27 s
Am încercat sa le evit, dar ele ma tot urmăresc. Nu îmi este frica dar ma feresc de probleme eu am făcut karate și box nu vreau să-mi creez probleme.
Daca va hartuiesc depuneți plângere penală.
Pare sa fie și cu amenințări și se întărește hartuirea.
Este bine sa va grăbiți dacă cunoașteți persoanele.
Ar fi bine sa aveți și avocat pentru urgență intrucat politia se misca cam prea lent de fel.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua!

Formulati plangere prealabila pentru infractiunile de amenintare si santaj. Aceasta trebuie introdusa in termen de 3 luni de la comiterea faptelor.
Indicati persoanele si probele.
Trebuie sa si probati ceea ce sustineti, pentru ca cercetarea sa se desfasoare mai rapid.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

As dori un sfat, o indrumare referitor la bullying psihologic. ... I_O_VDM I_O_VDM As dori un sfat, o indrumare referitor la bullying psihologic. Cum pot actiona legal impotriva unei vecine care lucreaza in justitie, cu care eu nu vorbesc din ... (vezi toată discuția)
Santaj si amenintare blueelf08 blueelf08 Exista in codul penal vreun articol care sa pedepseasca santajul si amenintarea? Pentru ca deja nu mai suport sa fiu santajata si amenintata fie prin sms, fie ... (vezi toată discuția)
Vecin agasant - care ameninta si hartuieste ma1271 ma1271 Buna ziua! As avea nevoie de un sfat/ parere. Parintii mei de mai bine de 2 ani sunt abordati de un vecin sa ii vanda casa ( acest lucru nu se va ... (vezi toată discuția)