Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj tehnic

Buna ziua!Am 5 salariati.As vrea sa bag insa doar 4 angajati in somaj tehnic ptr 3 luni .Se poate? Sau trebuie sa-i bag pe toti?Ms
corina.trandafir a scris:

Exact asa cum auzisem ca ordonanta 28/2009 este valabila pana la 31.12.2009
In cazul asta eu ca angajator ce solutii am....daca nu ii mai pot trimite in somaj tehnic?

Ii puteti trimite in "somaj tehnic", insa se va plati toate contributiile datorate bugetului de stat atat de catre salaroat , cat si de catre angajator.