Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj: am vandut cu sotul un apartament, am achitat ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj: am vandut cu sotul un apartament, am achitat creditul ...

Partaj: am vandut cu sotul un apartament, am achitat creditul ,si ne au mai ramas cash cateva sute de mil. Acesti bani au fost dati avans pt masina lui. Insa, masina nu a trecut o pe numele lui, ci pe numele firmei cuiva. Intrebare: la partaj, ce sanse am sa mi dea jumate din profitul dupa apt. investit in masina, daca masina nu figureaza pe numele lui? Cum dovedesc ca el foloseste masina ?
La partaj, cereți 1/2 din bani, dovedind modalitatea prin care ați plătit acei bani și faptul că soțul folosește mașina.
Totuși, de ce ați procedat în acest mod, de ce să cumperi o mașină destinată soțului printr-o firmă străină ?
Eu nu am stiut de acest lucru..am aflat ulterior ca el nu a trecut masina pe numele sau.
El a premeditat oarecum divortul deoarece are multe lucruri pe numele altor persoane. Iar acum imi spune ca nu are ce imparti cu mine, din cauza ca "a fost destept", dupa cum el insusi se lauda.

Adrian ALBU a scris:

La partaj, cereți 1/2 din bani, dovedind modalitatea prin care ați plătit acei bani și faptul că soțul folosește mașina.
Totuși, de ce ați procedat în acest mod, de ce să cumperi o mașină destinată soțului printr-o firmă străină ?