Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Utilizare echipament personal in firma persoanala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Utilizare echipament personal in firma persoanala

Doresc să imi înființez un srl unde as vrea să folosesc un exhipament personal (imprimata 3d, achiziționată pe persoană fizică din altă țară). Pot folosit echipamentul in firmă sau e nevoie să fac ceva acte să il transfer de pe mine pe firmă? Și dacă am nevoie de acte ce acte?
Faceti un contract de comodat ( folosinta gratuita) a echipamentului si e ok.
Mulțumesc!

Grama Cornel - Consultant fiscal a scris:

Faceti un contract de comodat ( folosinta gratuita) a echipamentului si e ok.