Forum Discuţii diverse Cultură generală Legalitatea utilizarii termenului \"Subscrisul\" in ...
Discuție deschisă în Cultură generală

Legalitatea utilizarii termenului "Subscrisul" in loc de "Subsemnatul"

Buna ziua,

Dupa cum observ pe dexonline.ro ([ link extern ] .

Multumesc,
Alexandru
Nu.inteleg exactb care este nelămurirea dvs în practica noi folosim subsemnatul/subsemnata pt persoane fizice,subscrisa pt persoane juridice.Chiar dacă ar fi folosit nu sta judecătorul sa verifice in dex și sa intre în.polemici lingvistice,este absolut legal nu exista sancțiune în caz de folosire..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Va salut!

Multumesc pentru raspuns.

Nelmamurirea mea este ca am vrut sa stiu concret daca se poate folosi "Subscrisul" ca si substitut pentru "Subsemnatul" in cazul persoanelor fizice si daca este legal folosit sub aceasta forma pentru persoane fizice, chiar daca este mai putin popular decat "Subsemnatul" in acest context.

Va multumesc,
Alexandru
AlexandruHu, utilizator
Am înțeles,link ul.postat de dvs nu se deschidea.Il puteți folosi liniștit..