Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O greseala minora cu poze indecente (nu nud)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O greseala minora cu poze indecente (nu nud)

Buna ziua! De curând eu cu prietena mea am plănuit sa fac un cont fals si sa vorbesc cu alti tipi ca sa ii intreb dacă vor sa facem schimb de poze sexy, nu nud. La un moment dat, nu stiu cine a reusit sa faca screenshot la poza care o am de la prietena mea. Repet, e poza sexy, in care ii se vede fața (in tanga). Acum, acel individ i a gasit un cont de pe o retea de socializare si o ameninta ca va posta poza ei. Ce sa fac? A fost vina mea ca i am propus sa facem asta si nu m am gandit la consecinte. Tin la ea mult si regret ca am facut asta. Ei ii este frica ca o vor da afara de la facultate daca conducerea de acolo află de poza ei. Soluții?
Si mai adaug că eu nu am facut asta cu intentii rele asupra prietenei mele. Ea stia de ce fac eu… doar ca… s a intamplat. Imi este frica pentru viitorul nostru.. in special de al ei :(
tudy1704, utilizator
Nu pățește nimic la facultate în mod normal,probleme pot sa apară doar dacă ar fi la Academia de Miliție sau instituții similare..Blocați persoana respectiva i,renunțați câteva luni la conturile de pe fb sau eventual va faceți alte conturi sub alt.profil și gata.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Deși nu ar trebui sa existe probleme în facultate ar putea apărea.
Depinde de mai multe lucruri...

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu pățește nimic la facultate în mod normal,probleme pot sa apară doar dacă ar fi la Academia de Miliție sau instituții similare..Blocați persoana respectiva i,renunțați câteva luni la conturile de pe fb sau eventual va faceți alte conturi sub alt.profil și gata.
Și dacă e la facultatea de Drept?
eu cred ca voi aveti nevoie sa mergeti la niste sesiuni de terapie la psiholog de cuplu nu e rusine acum dupa 2 ani de pandemie anumite fenomene din mintea subconstienta nu mai pot fi tinute in frau de mintea constienta si ies la suprafata asa cum se vede deja

chiar ma gandesc nu ati mai avut altceva mai util sau distractiv de facut cu timpul vostru liber? sunt atatea lucruri....

e un drum periculos si cred ca nu e prima data cand faceti asta e prima data cand cereti ajutor ceea ce e bine

orice obicei negativ devine din ce in ce mai greu de inlaturat daca il repetati

luati-va doza de adrenalina prin sport prin dans prin drumetii la munte sau ceva sanatos pentru corp si minte

repet nu glumesc e mai bine sa mergeti la psihoterapeut e ca la medic daca mergi preventiv periodic e mai bine decat sa tratezi ceea ce se putea preveni din cateva sedinte

va intreaba cateceva purtati o conversatie lejera si faceti niste exercitii eventual cu ochii inchisi care va clarifica multe comportamente pe care constient par stupide sau inexplicabile

bafta hope it helps