avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna! Lucrez in pază și sunt doua posturi în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna! Lucrez in pază și sunt doua posturi în aceeași încăpere, ...

Buna!
Lucrez in pază și sunt doua posturi în aceeași încăpere, adică eu postul 1 și colegul postul 2.
Colegul din postul 2 nu a venit la munca deloc și eu sunt acuzat că de ce nu am anunțat superiori că nu a venit.
Am eu obligația să anunț că colegul meu nu sa prezentat la munca? Sper sa mă ajutați... mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:53, 2 Decembrie 2022
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avertisment scris salariat AndradaCristu AndradaCristu Buna ziua, In ce masura poate fi aplicat un avertisment scris unui salariat, pentru absentarea fara a anunta angajatorul in prealabil si comportament ... (vezi toată discuția)
Procedura disciplinara alice27 alice27 Va supun atentiei urmatoarea situatie, pentru sfaturile voastre, mai ales ca pentru mine e o situatie noua. Colegii mei care lucreaza ii design, au avut o ... (vezi toată discuția)
Abatere disciplinara petruneagu petruneagu Constituie motiv de abatere disciplinara refuzul unui meserii de a indeplini in mod permanent sarcinile preluate de la un alt angajat cu o alta ... (vezi toată discuția)