Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara.Vin cu încă o întrebare.Dupa cum am ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara.Vin cu încă o întrebare.Dupa cum am spus,Lucrez ...

Buna seara.Vin cu încă o întrebare.Dupa cum am spus,Lucrez la un magazin alimentar de aproximativ un an.De curând am făcut un inventar.Si reiese că am ieșit minus 65.700 lei. Ideea care e.Eu când eram la lucru și vroiam sa cumpărăm ceva,ne treceam pe o foaie si plăteam la sfârșitul programului.Alte dați poate nu plăteam când ieșeam din program,dar plăteam a doua sau a 3 zi.Si in momentul de față ele mă acuză pe mine că am furat.Desi,spre exemplu : Eu am luat produse in valoare de 300 de lei și a doua zi am pus banii la loc.Pe langa asta mă acuză că aș fi anulat in mod repetat bonuri deoarece as fi încercat să îmi acopăr produsele care cică nu le-aș fi platit.Desi pe camere se vede foarte clar de ce suma am luat produsele și a doua zi cati bani am pus în casă.Bonurile recunosc că le-am anulat ,dar o fac uneori din obișnuită.Deoarece,din când în când șefa noastră ne mai spune sa nu mai batem tot pe casa.Se vede ulterior că mi-am făcut casa și clar am ieșit pe plus cu bani și i-am bătut înapoi.Nu știu ce să mai fac ,mi-au oprit salariul și acum mă obligă să plătesc jumătate din suma,deși,eu nu am furat nimic ..
Bună ziua,

Postați, vă rog, unde ați început discuția:
www.avocatnet.ro/forum/discu...