avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cauza castigata la CEDO
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cauza castigata la CEDO

Daca se castiga un dosar la CEDO, se mai poate cere redeschiderea procesului in tara ?
Cel mai recent răspuns: sorana_g , utilizator 20:41, 15 Februarie 2023
Trei ani si jumatate

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Felicitări!Sunteti.un caz fericit.Mergeti la un av specializat în penal pt a va spune ce se poate face.Depinde ce articol din Convenție a coonsttatat Curtea ca a fost încălcat etc.De curiozitate cât timp a durat pana s a soluționat cererea dvs?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am facut o plingere la cedo pe temeiul art.6 din conventie - ... florin1960 florin1960 Am facut o plingere la CEDO pe temeiul art.6 din conventie - lipsa accesului la un proces echitabil.Cerere a fost declarata inadmisibila in procedura ... (vezi toată discuția)
Cale de atac hot definitiva TaraTara TaraTara Imi cer scuze ca va abordez, dar as dori sa ma ajutati cu o informatie juridica. Este vorba de o actiune in instanta pt. servitute trecere. Raportul de ... (vezi toată discuția)
Actiune la cedo dupa o hotararea definitiva Mihaela_Popescu Mihaela_Popescu Buna ziua, As dori daca se poate putina consiliere in urmatoarea problema: Am pierdut de curand un proces, si anume: am fost concediata de la locul de munca ... (vezi toată discuția)