Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua, Odata cu modificarea si completarea Legii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua, Odata cu modificarea si completarea Legii nr. 53/2003-Codul ...

buna ziua,
Odata cu modificarea si completarea Legii nr. 53/2003-Codul Muncii , trebuie efectuate acte aditionale la contractele individuale de munca sau un nou contract individual cu modificarile respective ?. Multumesc
Buna ziua
Dintr-un comunicat al Inspectiei Muncii, postat chiar de catre avocatnet.ro reiese ca nu e obligatorie intocmirea unor decizii sau acte aditionale de actualizare a CIM. Contracte noi nu se fac, decat daca inceteaza cele vechi.
Dpmdv e util sa intocmiti decizii sau AA de actualizare intrucat s-a modificat numerotarea si configuratia noului CIM.