avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revin cu o alta intrebare , in cazul incheierii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revin cu o alta intrebare , in cazul incheierii contractului ...

Revin cu o alta intrebare , in cazul incheierii contractului de munca cu firma unde activez actual , ce documente trebuie sa primesc , in urma demisiei ce am inaintat o ?
Va multumesc frumos pentru raspunsuri!
Cel mai recent răspuns: ioana.vezeanu , utilizator 10:39, 20 Ianuarie 2023
Confundați noțiunile..raportul per salariat nu este tot una cu extrasul Revisal.
HG citat de dvs nu menționează asa ceva.
Dar ce reprezinta pentru dvs. extras revisal daca nu este tot una cu raportul per salariat?
Cele doua documente se genereaza separat si nu sunt identice.
Ultima modificare: Joi, 19 Ianuarie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic
Sigur ca da, se genereaza din Revisal. Probabil ca al doilea document la care va referiti este registru online, care se regaseste in Reges, nu in Revisal. Este interesant ca dvs. spuneti ca legea nu il obliga pe angajator sa elibereze raportul, iar inspectorii ITM invers.
REGES sau REVISAL este tot una ... sunt prescurtari ale registrului electronic de evidenta al salariatilor.

Stimata doamna, legea se refera la extrasul REVISAL ...raportul per salariat generat de aplicatia REVISAL nu este mentionata in HG 905 si nici in Codul Muncii.

Alte discuții în legătură

Adeverinta vechime avocatnetforumuser avocatnetforumuser Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarele neclaritati. Angajatorul mai este obligat sa ofere adeverinta de vechime si extras Revisal daca ai ... (vezi toată discuția)
Adeverință de vechime,raport per salariat. FlorinChe FlorinChe Bună ziua! Am lucrat la o firmă care este în insolvență și in urmă cu fix o lună,firma mi-a dat o cerere de demisie pe care am și semnat-o motivul ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! adeverință de vechime trebuie eliberata obligatoriu ... Georgiana_georgi Georgiana_georgi Bună ziua! Adeverință de vechime trebuie eliberata obligatoriu la plecarea de la un loc de munca? Caz concret: o persoana a plecat de la un loc de munca și ... (vezi toată discuția)