Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Procedura de notificare conform art. 2540 noul C. civ.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Procedura de notificare conform art. 2540 noul C. civ.

Buna, am suferit un accident fiind victima, in prezent se apropie termenul de prescriptie de 3 ani. Am inteles ca s-ar putea prelungi prescriptia si m-ar interesa sa stiu ce ar trebui sa contina o notificare de punere in intarziere conform art. 2540 noul C. civ. Ma mai intereseaza care este procedura de trimitere prin posta (pentru a face dovada de trimitere/primire) la persoanele raspunzatoare deoarece ar fi 2 persoane vinovate. Va multumesc!
Nu va ajuta la prescripție aceasta notificare.
Trebuie deschis proces.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat