Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua, Daca se poate sa ma ajute cineva cu un ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua, Daca se poate sa ma ajute cineva cu un model de certificat ...

Buna ziua,
Daca se poate sa ma ajute cineva cu un model de certificat fiscal ce ar trebui eliberat de primarie pentru cadastru in baza legii 7/1996,modificata
prin legea 377/2022.Multumesc!
Legea nr 377/2022 pentru modificarea si completarea L nr 7/1996 a publicitatii imobiliare
Certiificatul fiscal se elibereaza de catre primaria teritoriala
stiu, dar secretarul primariei mi-a zis sa ii duc un model, ca el nu stie cu sa il faca.

solov a scris:

stiu, dar secretarul primariei mi-a zis sa ii duc un model, ca el nu stie cu sa il faca.

1. Nu secretarul elibereaza certificatul fiscal.
2. Exista un program in care se fac certificatele fiscale. Pur si simplu se bag niste date si ti-l genereaza automat. Nu il scrii tu de la 0 pe calculator. Deci un model nu va este de folos cu nimic. Trebuie sa va prezentati cu actul de proprietate, buletinul si cu planul de amplasament (schita) facuta de topograf ca sa stie sa il completeze in program.
Vladislav20, utilizator