avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua, Daca se poate sa ma ajute cineva cu un ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua, Daca se poate sa ma ajute cineva cu un model de certificat ...

Buna ziua,
Daca se poate sa ma ajute cineva cu un model de certificat fiscal ce ar trebui eliberat de primarie pentru cadastru in baza legii 7/1996,modificata
prin legea 377/2022.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Vladislav20 , utilizator 08:32, 1 Februarie 2023
Legea nr 377/2022 pentru modificarea si completarea L nr 7/1996 a publicitatii imobiliare
Certiificatul fiscal se elibereaza de catre primaria teritoriala
stiu, dar secretarul primariei mi-a zis sa ii duc un model, ca el nu stie cu sa il faca.

solov a scris:

stiu, dar secretarul primariei mi-a zis sa ii duc un model, ca el nu stie cu sa il faca.

1. Nu secretarul elibereaza certificatul fiscal.
2. Exista un program in care se fac certificatele fiscale. Pur si simplu se bag niste date si ti-l genereaza automat. Nu il scrii tu de la 0 pe calculator. Deci un model nu va este de folos cu nimic. Trebuie sa va prezentati cu actul de proprietate, buletinul si cu planul de amplasament (schita) facuta de topograf ca sa stie sa il completeze in program.
Ultima modificare: Miercuri, 1 Februarie 2023
Vladislav20, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara,o intrebare as avea .parintii au cumparat o casa cu ... kelos6 kelos6 Buna seara,o intrebare as avea .parintii au cumparat o casa cu teren in anul 2000 de la un domn care era propietar .avea mult teren si a mai vandut si la ... (vezi toată discuția)
Bună ziua ! vă rog frumos să mi spuneți dacă sunt afișate ... dia_na dia_na Bună ziua ! Vă rog frumos să mi spuneți dacă sunt afișate normele metodologice pentru aplicarea Legii nr. 377/2022 pentru modificarea şi completarea ... (vezi toată discuția)
Schita amplasament office.smartpoint office.smartpoint Bunica mea, in 1974, a cumparat un apartament, intre timp comunistii i-au luat apartamentul fara sa o despagubeasca in vre-un fel. Acum, a depus la primarie ... (vezi toată discuția)