Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... am dat teapa si nu stiu ce sa va intampla cu mine
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

am dat teapa si nu stiu ce sa va intampla cu mine

am dat teapa pe okazii unui tip. i-am vandut chipurile un telefon cu 250 ron. tipu s-a dus la politie si posta si banii nu i-am primit ca au ramas blocati, si a facut o plangere penala. ce pot pati pentru aceasta fapta? si am vorbit cu tipu si urmeaza sa ii dau adevaratul telefon si el o sa retraga plangerea. cu toate acestea, pot pati ceva? dosar penal ceva?
tepari pe okazii .ro sunt destui, am si eu probleme cu unul
ms tocmai mi-ai dat ideea .
=D>=D>=D>=D>
sinceri sa fim,din atatea probleme,din atatea sesizari... exista vreun utilizator de pe okazii.ro care a dat teapa si are dosar ? ca parerea mea despre politia romana este #-o
Multumesc !
mds a scris:

sinceri sa fim,din atatea probleme,din atatea sesizari... exista vreun utilizator de pe okazii.ro care a dat teapa si are dosar ? ca parerea mea despre politia romana este #-o
Multumesc !

Cu siguranta multi au fost cercetati si au fost pedepsiti administrativ,la fel cu va fi userul acesta.

Daca are antecdente penale,u siguranta va primii o pedepasa penala.Daca nu,o amenda administrativa.

Inselaciunea se pedepseste dar in astfel de cazuri trebuie sa se repete infractiunea.
Pirncipalul este sa va "lecuiti" sa efectuati o munca productiva,cinstita si sa va aparati,recunoscand si regretand fapta sau poate,faptele.
Este posibil sa beneficiati de o amenda a procurorului,daca nu mai aveti si alte"ispravi"
as dori si eu sa stiu care este termenul limita pentru a depune o plangere la politie,tot despre inselaciune pe okazii.ro este vorba.Va multumesc si astept raspuns