Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Fuga de la locul accidentului in Olanda
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Fuga de la locul accidentului in Olanda

Buna seara. Va rog sa imi raspundeti si mie la o intrebare daca se poate, pentru cine cunoaste codul penal in Olanda. Anul trecut am lucrat la o firma ca si sofer avand permis de Columbia (bineinteles fals) cand mergeam sa iau oamenii de la munca, in parcare am pornit masina, am dat sa intorc si un biciclist a intrat in portiera din spate. M.am dat jos sa il ajut, l.am ridicat, l.am pus pe trotuar dar m.am panicat foarte rau si am fugit lasand masina si portofelul cu toate actele in masina. Ce se poate intampla daca voi merge inapoi si ma va legitima politia si afla cine sunt? Care ar putea fi pedeapsa pentru aceasta fapta?
Dragos0702, utilizator
Ce se intampla si daca ramai aici, ca de gasit, te gasesc si puscarie tot faci.
Daca mergi acolo, le va fi mai ușor, nu te mai cauta prin lume.
Fals, uz de fals, conducere fara permis, vatamare din culpa, fuga de la locul accidentului etc, etc
gi-jane2, moderator