Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna seara! (Incident intre persoane fizice). Ca ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna seara! (Incident intre persoane fizice). Ca fersoana fizica ...

Buna seara! (Incident intre persoane fizice).
Ca persoana fizica am vandut o placa snowboard folosit fara contract si fara garantie prin platforma online. Clientul tot persoana fizica nu este multumit cu obiectul si vrea sa returneze cu care eu nu sunt deacord.
Acum zilnic primesc mesaje sau apeluri de la el. Intrebarea este, ce resposabilitate am eu si ce responsabilitate are el ? Fiind vorba despre un obiect folosit. Multumesc!
Privat 83, utilizator
Daca ati fost corect in descriere, adica produsul corespunde descrierii... nu are ce face. Nu are decat sa o vanda la randul lui.
Nu aveti obligatia sa primiti retur
gi-jane2, moderator