Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... legea 350/2001 actualizata articolul 32 alineatul e. ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

legea 350/2001 actualizata articolul 32 alineatul e. Buna ziua, ...

legea 350/2001 actualizata articolul 32 alineatul e.
Buna ziua,
urmeaza sa cumpar un teren si la 4 parcele in stanga mea sunt case construite deja, peste strada de mine la fel sunt constructii
Intrebarea mea este :in situatia in care voi cere o autorizatie de constructie ma incadrez la acest articol?
terenul fiind intravilan
Buna ! Trebuie sa mergi la Primarie si sa intrebi daca zona respectiva este in intravilanul localitatii (cel mai simplu)...Daca nu primesti informatiile de care ai nevoie poti solicita un certificat de urbanism in care ai toate detaliile referitoare la acel imobil si daca este in intravilan poti construi respectand cerintele din certifictul de urbanism.