avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua am o întrebare sânt proprietar într-un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua am o întrebare sânt proprietar într-un bloc am făcut ...

Buna ziua am o întrebare sânt proprietar într-un bloc am făcut cerere la administratora că să îmi de-a răspuns în 10 zile și să îmi de-a anumite copii de pe acte cum calculează căldură la bunurile comune la căldură . Eu fiind debranșat cu centrala proprie. Dar se tot bâlbâie . In final după multe încercări mi-a dat copii după anumite acte pe care mi le-a trimis azi prin posta urmează să văd ce mi-a trimis. Doresc să știu dacă nu am primit ce doresc ce pot face daca nu este ce am cerut și ce demersuri trebuie sa fac mai departe. Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Mantescu , utilizator 11:40, 1 Martie 2023
Am cerut mi le-a trimis prin posta aștept să le primesc sa le verific.

w_v_w_v a scris:

Cereti la PRESEDINTE adica seful doamnei sa va faca cunoscut model de calcul. Si intrebati si cenzorii.
Legatura intre costul precedent si cel nou este facut de costul total al incalzirrii. S-a scumpit dar poate a crescut costul in luna respectiva. Si cum dv depindeti de toatul consumat de ceilati in luna resectiva automat a crescut si suma.
Dar in mod corect cum ati intuit cred ca e gresit calculul ca prea s-a scumpit mult.

Am cerut mi le-a trimis prin posta aștept să le primesc sa le verific.

w_v_w_v a scris:

Cereti la PRESEDINTE adica seful doamnei sa va faca cunoscut model de calcul. Si intrebati si cenzorii.
Legatura intre costul precedent si cel nou este facut de costul total al incalzirrii. S-a scumpit dar poate a crescut costul in luna respectiva. Si cum dv depindeti de toatul consumat de ceilati in luna resectiva automat a crescut si suma.
Dar in mod corect cum ati intuit cred ca e gresit calculul ca prea s-a scumpit mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cota de 30% sau 50% pentru apartamentele cu centrale... Teodoru Roxana Andreea - Traduceri lb Engleza Teodoru Roxana Andreea - Traduceri lb Engleza Am inteles ca in conformitate cu Ordinlu 343/2010, apartamentele cu centrala vor plati 30% cu derograe sau 50% din factura de energie termica. Exista vreo ... (vezi toată discuția)
Calcul cota incalzire FLORINA1979 FLORINA1979 Buna ziua ,ma numesc Mateescu Mariana ,presedinte ,din partea Asociatiei de Proprietari 7. Condominiul nostru este impartit in 23apartamente la termoficare si ... (vezi toată discuția)
Ord 343/2010 cristiand59 cristiand59 Buna ziua Apartamentul in care locuiesc este debransat de la sistemul de incalzire centrala si are centrala proprie si tevile verticale care-l traverseaza ... (vezi toată discuția)