Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mai stie cineva ceva despre proiectul mame eroine?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mai stie cineva ceva despre proiectul mame eroine?

Bună ziua! Am o intrebare,mai stie cineva ceva despre proiectul mame eroine?
ana-cer, moderator
In prezent nu se aplica un astfel de proiect. Termenul de aplicare al Legii nr. 127/ 2019 a sistemului public de pensii a fost prorogat la 01.01.2024. Daca se va aplica si atunci ...
Legea privind acordarea unei indemnizații viagere pentru mamele cu mulți copii a intrat în procedură legislativă acum șase ani, fără să fi primit până în prezent votul final.

Legea a fost blocată la Camera Deputaților.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna ziua! Se mai stie ceva despre proiectul mame eroine?
Nu sunt date suplimentare privind indemnizatia viagera.
PL-x nr. 486/2016
Proiect de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii
[ link extern ]