avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mai stie cineva ceva despre proiectul mame eroine?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mai stie cineva ceva despre proiectul mame eroine?

Bună ziua! Am o intrebare,mai stie cineva ceva despre proiectul mame eroine?
Ultima modificare: Vineri, 3 Martie 2023
ana-cer, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:39, 8 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In prezent nu se aplica un astfel de proiect. Termenul de aplicare al Legii nr. 127/ 2019 a sistemului public de pensii a fost prorogat la 01.01.2024. Daca se va aplica si atunci ...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Legea privind acordarea unei indemnizații viagere pentru mamele cu mulți copii a intrat în procedură legislativă acum șase ani, fără să fi primit până în prezent votul final.

Legea a fost blocată la Camera Deputaților.
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Martie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna ziua! Se mai stie ceva despre proiectul mame eroine?
Nu sunt date suplimentare privind indemnizatia viagera.
PL-x nr. 486/2016
Proiect de Lege pentru Mamele Eroine privind indemnizaţia viageră pentru mamele care au născut şi crescut 3 copii sau mai mult de 3 copii
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie viagera pentru mamele cu multi copii stelutanicoleta stelutanicoleta buna ziua. Stie cineva ce s-a intamplat cu proiectul de lege privind acordarea unei indemnizatii viagere pentru mamele cu cel putin 3 copii? S-a dat legea? ... (vezi toată discuția)
Pensie viagera paveldaniela paveldaniela Este adevarat ca senatul a aprobat pensii viagere pentru mame eroine?Va multumesc! (vezi toată discuția)
Mama eroina iulia94alina iulia94alina buna ziua am si eu o intrebare cumnata mea ar vrea sa stie daca sa promulgat legea pentru mama eroina si daca da ar mai vrea sa stie ce trebuie sa faca pentru ... (vezi toată discuția)