avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am licitat o casa. Am actul de adjudecare si ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am licitat o casa. Am actul de adjudecare si intabulare. Pot ...

Am licitat o casa. Am actul de adjudecare si intabulare. Pot intra in posesia, fără executare silită?
Mentionez ca acea casa nu mai este locuită de.ceva ani. Proprieytarul s a mutat în altă localitate.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 01:45, 16 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu văd care ar fi motivul să nu puteți intra în casă pur și simplu. de vreme ce sunteți proprietar adjudecatar, iar casa este intabulată pe numele dvs.
Multumesc frumos pentru raspuns!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca ati licitat casa si detineti actul de adjudecare,documentele au fost emise de catre executorul judecatoresc care a primit cerere d ela creditor in baza unui tiltu executoriu sau hotarari judecatoresti de executare silita debitor
Daca detineti act de adjudecare puteti patrunde in bunul imobil adjudecat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum obtin un titlu executoriu? puzuzu puzuzu Spuneti-mi va rog... nu ma pricep deloc. Am inteles ca pentru a-mi fi aprobata o cerere de evacuare silita (sunt proprietar adjudecatar si inscris la C.F.) a ... (vezi toată discuția)
Am adjudecat la licitație un imobil executat silit, locuit de rude ale fostului proprietar. cum pot intra în posesie dacă ei nu vor să-l elibereze? lala21 lala21 Bună ziua,am cumpărat un apartament la licitație, am toate actele, dar cine locuiește acolo nu vrea sa părăsească apartamentul(nu sunt foștii ... (vezi toată discuția)
adjudecare imobil eugennico eugennico Am adjudecat la licitatie un imobil la 75% din valoare fiind creditor, in luna ianuarie, l-am intabulat personal la ocpi , am deschis rol la primarie. Am ... (vezi toată discuția)