Forum Discuţii juridice Executare silită Am licitat o casa. Am actul de adjudecare si ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am licitat o casa. Am actul de adjudecare si intabulare. Pot ...

Am licitat o casa. Am actul de adjudecare si intabulare. Pot intra in posesia, fără executare silită?
Mentionez ca acea casa nu mai este locuită de.ceva ani. Proprieytarul s a mutat în altă localitate.
Nu văd care ar fi motivul să nu puteți intra în casă pur și simplu. de vreme ce sunteți proprietar adjudecatar, iar casa este intabulată pe numele dvs.
Multumesc frumos pentru raspuns!
Daca ati licitat casa si detineti actul de adjudecare,documentele au fost emise de catre executorul judecatoresc care a primit cerere d ela creditor in baza unui tiltu executoriu sau hotarari judecatoresti de executare silita debitor
Daca detineti act de adjudecare puteti patrunde in bunul imobil adjudecat