Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Administrez un teren agricol pentru care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Administrez un teren agricol pentru care exista un ...

Bună ziua.
Administrez un teren agricol pentru care exista un titlu de proprietate emis pe numele bunicii mele demult decedate..Pe titlu sunt trecute alte 5 rude dar eu am plătit impozitul și eu l am dat în arenda.
Întrebarea este ce demersuri pot face pentru a preschimba actul de proprietate pe numele meu ceilalți proprietari nefiind înteresati (uzupaciune).
Mulțumesc frumos.
Nu puteți. Trebuie sa fie făcută succesiunea și fiecare moștenitor își păstrează cota parte. Dacă doresc va poate vinde sau dona partea fiecare, prin notariat.