Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum se vand actiunile unei societati închise?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum se vand actiunile unei societati închise?

Cum se vand actiunile unei societati inchise? Trebuie sa apelezi la un broker de pe piata?
george-neagu, moderator
Nu. Prin notariat și apoi actul de vanzare cumparare actiuni se depune la sediul firmei. Dar cel mai indicat ar fi sa contactați mai întâi firma in cauza căci cineva de acolo va va îndruma mai ușor.