avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum se vand actiunile unei societati închise?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum se vand actiunile unei societati închise?

Cum se vand actiunile unei societati inchise? Trebuie sa apelezi la un broker de pe piata?
Ultima modificare: Marți, 21 Martie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 20:55, 21 Martie 2023
Nu. Prin notariat și apoi actul de vanzare cumparare actiuni se depune la sediul firmei. Dar cel mai indicat ar fi sa contactați mai întâi firma in cauza căci cineva de acolo va va îndruma mai ușor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dividende marinchen marinchen Buna ziua!Sunt un cetatean ca oricare altul care in urma cu ceva ani a considerat sa investeasca actiunile .As dori sa aflu cum pot intra in posesia ... (vezi toată discuția)
Anulare contract comodat CABINET DE AVOCAT - MEDIATOR CABINET DE AVOCAT - MEDIATOR Vreau sa-mi vand actiunile firmei, sediul firmei are contract de comodat- termen nelimitat la adresa mea. Cei care cesioneaza m-au rugat sa las sediul inca o ... (vezi toată discuția)
In legatura cu despagubirea proprietatii - actiuni Tudor Popazu Tudor Popazu in conditiile in care doresc instrainareaactiunilor sau depunerea acestora catre o companie care imi poate da un numerar avantajos ,se poate unde trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)