Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, vrea sa vând un imobil , când am făcut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, vrea sa vând un imobil , când am făcut contractul ...

Buna ziua, vrea sa vând un imobil , când am făcut contractul sa făcut pe numele vechi. După căsătorie am alt Nume. Întrebarea mea este se poate vinde așa cim este sau trebuie înainte sa schimb numele ????
Aveți în contract cnp-ul, care nu se schimba.
Când veți vinde, împreună cu contractul veti prezenta și certificatul de căsătorie