avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, vrea sa vând un imobil , când am făcut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, vrea sa vând un imobil , când am făcut contractul ...

Buna ziua, vrea sa vând un imobil , când am făcut contractul sa făcut pe numele vechi. După căsătorie am alt Nume. Întrebarea mea este se poate vinde așa cim este sau trebuie înainte sa schimb numele ????
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 21:14, 23 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aveți în contract cnp-ul, care nu se schimba.
Când veți vinde, împreună cu contractul veti prezenta și certificatul de căsătorie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se intampla cu actele de proprietate dupa schimbarea numelui? Silvia@Maria Silvia@Maria Mi-am schimbat numele si apartamentul il am pe numele avut anterior. Unde trebuie sa schimb si ce trebuie sa fac pentru ca in momentul in care decid sa il vand ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren ana500 ana500 Urmeaza sa vand un teren cu casa. In momentul cand am intrat in posesia acestuia (teren+casa) aveam un nume , in prezent am altul . Extrasul de la cadastru ... (vezi toată discuția)
Pot sa vand o masina care este pe numele de fata? biancadihoiu biancadihoiu Buna ziua, Detin o masina dobandita inainte de casatorie. Numele pe talon si cartea masinii nu a fost schimbat momentan (dupa casatorie) si as vrea sa vand ... (vezi toată discuția)