Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara vin și eu cu o întrebare cineva din ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara vin și eu cu o întrebare cineva din familie a rulat ...

Buna seara vin și eu cu o întrebare cineva din familie a rulat cu mașina fără itp și RCA a fost oprit de poliție și i sa luat talonul și plăcuțele astea întâmplate in Decembrie 2022 și acum dacă am trecut de termenul de 30 de zile mai exact peste 4 luni plăcuțele au fost radiate….care sunt procedurile pentru recuperarea talonului și punerea in circulație !multumesc aștept o informație
faceti itp-ul, cumparati rca-ul si reinmatriculati masina. fiindca masina nu e inmatriculata, itp-ul se face la RAR.