Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diurna SRL 2010
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diurna SRL 2010

Pe perioada delegării şi detaşării în altă localitate, în interesul serviciului, care este suma ce se poate deconta zilnic si unde este reglementat acest lucru, in cazul unei societati comerciale?
Se foloseste formularul tipizat (Ordin de deplasare - numai pentru deplasari interne), pe care trebuie completate ziua si ora plecarii si ziua si ora sosirii; prin diferenta trebuie sa se depaseasca 12 ore pt a se acorda diurna pe o zi. Se tine cont si de restrictia distantei (minim 5 km inafara localitatii din care pleaca). Nu aveti ce alt formular de decontare a diurnei sa anexati (daca la asta faceti referire).

Succes!