Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Vreau sa înmatriculez un autovehicul dar ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Vreau sa înmatriculez un autovehicul dar eu am vândut ...

Bună ziua. Vreau sa înmatriculez un autovehicul dar eu am vândut apartamentul în care aveam domiciliul, m-am mutat din oras iar acum stau cu chirie și am flotant. Inteleg ca nu se poate inmatricula pe adresa de flotant. Ce pot sa fac ? Mulțumesc
Inmatricularea, radierea, vehiculelor etc. se efectuează de catre serviciile publice comunitare regim permise de conducere si inmatriculare a vehiculelor in a caror raza de competenta proprietarii isi au domiciliul sau sediul in cazul persoanelor juridice.
Singura situatie in care autovehiculele se inmatriculeaza in localitatea de resedinta =unde locuieste temporar solicitantul - "flotant" , este in cazul persoanelor fizice cu domiciliul in strainătate.