Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot vinde un teren pentru care am cadastru, intabulare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot vinde un teren pentru care am cadastru, intabulare si titlu ...

Pot vinde un teren pentru care am cadastru, intabulare si titlu de proprietate, dar Primaria a mai dat titlu si altui localnic pe acelasi teren?
Care sunt riscurile?
Ce se poate face?
Multumesc.
Initial clarificati situatia terenului,pentru ca ulterior vanzarii sa nu va confruntati cu situatii neplacute din partea localnicului care detine titlul de proprietate
Multumesc!