Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CAS si CASS pentru 2023 la PFA norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CAS si CASS pentru 2023 la PFA norma de venit

Se va plati CAS si CASS pentru 2023 la un PFA cu norma de venit daca persoana respectiva nu are alte venituri in decat cele generate de PFA dar care sunt in valoare de 20.000 euro pentru 2023 ? PS: Detinatorul PFA-ul are reducere 50% din norma pentru ca este student la zi ( 360.000/2 = 18.000 RON, 10% = 1800 RON).
george-neagu, moderator
Cat este norma pe 2023 ?
Pentru 2022, scuze
Pe 2022 s-a declarat norma de venit in declaratia de anul trecut la CAP II , nu pe asta de acum se declara.
Pot depune rectificativa pentru 2022 ?
da se poate , bifati la CAPII - casuta de rectificativa