avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... În municipiul Bucuresti mai este voie cu Atv zgomotos?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

În municipiul Bucuresti mai este voie cu Atv zgomotos?

În municipiul Bucuresti mai este voie cu Atv zgomotos?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:30, 3 Iunie 2023
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este, este.
Comisar-sef Marian Motoc de la Politia Rutiera a Capitale a declarat
ATV-urile nu au ce cauta intr-un oras.
Potrivit legislatiei auto, aceste vehicule au fost create pentru teren accidentat, iar in Capitala asa ceva nu exista, deci trebuie eliminate

Vehiculele de tip ATV care circulă pe drumurile publice trebuie înregistrate sau înmatriculate conform categoriei pentru care sunt omologate de RAR, indiferent de frecvența, durata sau lungimea deplasării.
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Iunie 2023
ynocentta, utilizator
Poate sa declare orice, nu exista lege / Og/ hcl care sa interzica.
Oricum sunt putine, eu personal n-am vazut decat pe la.benzinarii, nu le-au.luat in scopul de a merge prin oraș.
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Iunie 2023
gi-jane2, moderator
Sunt foarte multe ATV ,.atat de multe incat se si inchiriaza,mai ales in zone montane sau statiuni turistice
Deoarece sunt considerate drept vehicule,proprietarii sau utilizatorii ATV-urilor detin obligatia cand se deplaseaza pe drum public sa detina permis de conducere,RCA,ITP etc ,or putini detinatori ATV efectueaza ITP si RCA,impozit nu mai discutam
Doamna, vorbeam de Bucuresti, si ce legatura care cu faptul ca le trebuie rca si itp? Pai, nu e normal sa trebuiasca?!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este sau nu obligatorie casca? Adrian Copil Adrian Copil La un ATV (pe certificat scrie motociclu) cu capacitate cilindrica 300 cc, inmatriculat, pentru care este necesar permis categoria "B", este sau nu obligatorie ... (vezi toată discuția)
Risc pierdere loc de parcare. bună ziua. eu am plătit locul de parcare pe anul acesta. vreau ... Victoria-Viki Victoria-Viki Bună ziua. Eu am plătit locul de parcare pe anul acesta. Vreau șă știu dacă există riscul să îmi pierd locul de parcare ptr că am ITP-ul expirat. ... (vezi toată discuția)