Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Se maresc salariile functionarilor din cadrul tuturor ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Se maresc salariile functionarilor din cadrul tuturor uat-urilor ...

Se maresc salariile functionarilor din cadrul tuturor uat-urilor din tara la 1 iunie 2023?
începând cu data de 1 iunie 2023, salariile de bază ale personalului care ocupă funcțiile prevăzute la Anexa nr. VIII – Familia ocupațională de funcții bugetare „ADMINISTRAŢIE” din Legea-cadru nr. 153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, cu modificările și completările ulterioare, se stabilesc la nivelul salariilor de bază prevăzute de această lege pentru anul 2022.