Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Se poate construi un garaj fara ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Se poate construi un garaj fara autorizatie? In conformitate ...

Buna ziua.
Se poate construi un garaj fara autorizatie?
In conformitate cu legea nr. 193/2019 se precizeaza ca nu mai este necesara autorizatie de construire pentru anexe gospodăreşti.
Legea nr. 50/1991, precizeaza la anexe gospodaresti: În mod similar, sunt asimilabile noţiunii de anexe gospodăreşti şi garajele, serele, piscinele şi altele asemenea.
Multumesc.
Buna ziua, citim aceeasi lege (50/ 91 republicata)? verificati, va rog, art. 3. [ link extern ]
Multumesc.
Vreau să construesc un garaj pe schelet metalic cu sandwich, Imi trebuie autorizație de construcție?In orașul Ineu judetul Arad.
da. oriunde in România si din orice material