Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ce spune legea 61/1991 despre restaurantele în aer ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ce spune legea 61/1991 despre restaurantele în aer liber în ...

Ce spune legea 61/1991 despre restaurantele în aer liber în privința ordini și liniștii publice 2023
P.S. Nu exista "ore de liniste" cf legii ! Exista doar amenzi mai mari sau mai mici in f de perioada orara cand a fost tulburata linistea locuitorilor - este normal ca acestea sa fie mai mari noaptea , Nu se pot emite legi care sa acorde drept de deranj... In Franta de exemplu poluarea sonora pe timp de noapte este trecuta automat la infractiune !