Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

Buna ziua!
Intr-un proces de partaj, este suficient cu cartea de munca sa dovedesc ca veniturile mele au fost mai mari decat ale sotului?
Cat la suta peste cei 50% pot cere?
Multumesc!
buna ziua!
cu cartea de munca, cu martori puteti demonstra ca ati avt o contributie mai mare la dobandirea bunurilor comune.
dvs puteti cere oricat, ramane sa puteti proba cele sustinute.B-)
in cadrul procesului de partaj sunt admise orice fel de probe, inclusiv prezumtii, martori, etc.
reclamantul este cel care plateste taxa de timbru si tot el are obligatia sa arate intinderea contributiei fiecarui sot la dobandirea bunurilor .