Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... INCADRARE CU STUDII SUPERIOARE
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

INCADRARE CU STUDII SUPERIOARE

Buna ziua,
Va rog sa/mi spuneti cum se face incadrarea pentru cei care termina ciclul I de licenta Bolognia conform cu noua lege unica de salarizare. Incadrarea se facepe studii superioare de scurta durata SSD sau pe studii superioare S. In institutia noastra incepind cu acest an te incadreaza cu studii de scurta durata daca ai terminat ciclul I de licenta spunand ca este obligatoriu sa ai masterul.
Va multumesc
Art. 38 din legea 330/2009 spune clar ca absolventii ciclului I Bologna (3 ani) se salarizeaza la nivelul studiilor superioare!!!