Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Reprezint un ONG care doreste sa organizeze un ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Reprezint un ONG care doreste sa organizeze un festival.

Reprezint un ONG care doreste sa organizeze un festival. Am facut cerere catre Primaria unde se va desfasura festivalul in care solicit sa aprobe in Consiliul Local organizarea si implementarea acestuia. In afara de Hotararea de Consiliu, este nevoie si de un contract separat de parteneriat semnat cu Primaria? De ce alte acte am nevoie?
george-neagu, moderator
Pai nu se intelege ce doriti sa primiti de la autoritatile locale, ca in functie de asta e de stiut daca si ce act juridic va mai trebuie sau nu. Daca ati fi organizat festivalul intr-un spatiu privat in principiu nici nu va trebuia vreo autorizatie sau acord sau alt act de la Primarie... Acel HCL de ce l-ati cerut? Ce aproba acel HCL ? Ca organizarea unui festiva in sine nu e supusa aprobarii Consiliului Local...... IN forma asta asa de generala, nu se poate raspunde intrebarii Dvs.