avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... De la 01.07.2023 am devenit platitor de impozit pe ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

De la 01.07.2023 am devenit platitor de impozit pe profit

buna ziua,

De la 01.07.2023 am devenit platitor de impozit pe profit...am depus D700 pana pe 15.10.2023 cum este termenul...si acum am cerut un certificat de atestare fiscala.....raspunsul celor de la ANAF fiind ca nu am depus declaratia privind vectorul fiscal...trebuia sa depun si 010 totodata?...sau cum?

pot depune acum 010?

multumesc
Ultima modificare: Joi, 2 Noiembrie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 01:17, 10 Noiembrie 2023
D700 era suficient pt schimbarea vectorului fiscal. D700 e versiunea D 010 online.
Mergeți la unitatea ANAF de care aparțineți cu D700 și recipisa ei. Este posibil ca să nu fi fost prelucrată și să nu fi fost schimbat vectorul fiscal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vector fiscal tva Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA O firma s-a transferat cu sediul social. Vector fiscal depus la depus in 31.01.2011 pentru anul 2011 la sediul initial cu tva lunar. In luna iunie s-a ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venitul microintreprinderilor ndeea ndeea Buna ziua, puteti sa-mi spuneti daca, pentru o societate platitoare de impozit pe venitul microintreprinderilor in anul 2022 care a depasit plafonul de 500.000 ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma - microintreprindere monicaVna monicaVna Buna ziua Am mare nevoie de cateva sfaturi. Urmeaza sa infiintez o firma pentru magazin online , ce va fi microintreprindere ( indeplineste conditiile ... (vezi toată discuția)