Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... De la 01.07.2023 am devenit platitor de impozit pe ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

De la 01.07.2023 am devenit platitor de impozit pe profit

buna ziua,

De la 01.07.2023 am devenit platitor de impozit pe profit...am depus D700 pana pe 15.10.2023 cum este termenul...si acum am cerut un certificat de atestare fiscala.....raspunsul celor de la ANAF fiind ca nu am depus declaratia privind vectorul fiscal...trebuia sa depun si 010 totodata?...sau cum?

pot depune acum 010?

multumesc
george-neagu, moderator
D700 era suficient pt schimbarea vectorului fiscal. D700 e versiunea D 010 online.
Mergeți la unitatea ANAF de care aparțineți cu D700 și recipisa ei. Este posibil ca să nu fi fost prelucrată și să nu fi fost schimbat vectorul fiscal.