avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 203 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se mai deconteaza serviciile de cazare, in valoare de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se mai deconteaza serviciile de cazare, in valoare de 1450 lei, ...

Se mai deconteaza serviciile de cazare, in valoare de 1450 lei, pentru politisti, incepand cu 01.11.2023?
Cel mai recent răspuns: VivieneV , utilizator 10:28, 7 Noiembrie 2023
Prin derogare de la prevederile art. 1 alin. (2) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 8/2009, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 94/2014, cu modificările și completările ulterioare, în perioada 1 ianuarie 2024-31 decembrie 2026 pentru personalul militar, polițiștii, polițiștii de penitenciare și personalul civil din instituțiile publice de apărare, ordine publică și securitate națională ale căror solde lunare nete/salarii lunare nete sunt de până la 8.000 lei inclusiv, se decontează serviciile turistice prestate de orice structură de primire turistică clasificată aflată pe teritoriul României, achiziționate direct sau prin intermediul unei agenții de turism licențiate, în limita a 1.600 lei anual pentru un salariat.
Am citit ca, incepând cu 1 noiembrie 2023, s-au anulat, până la 1 ianuarie 2024, dreptul angajaților din instituțiile de forță ale României de a deconta serviciile turistice, adica, acel voucher de vacanță...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Voucherele de vacanta se acorda pana la limita de 8000 lei net. ... catalyn20 catalyn20 Vaucerele de vacanta se acorda pana la limita de 8000 lei net - 14000 lei brut. Norma de hrana pentru politisti si militari este inclusa in acest venit daca ea ... (vezi toată discuția)
In cazul unui bugetar avand salariul net lunar pana la 8000 lei ... diana cernea diana cernea In cazul unui bugetar avand salariul net lunar pana la 8000 lei se acorda voucher de vacanta din ianuarie 2024, indiferent daca acesta este si actionar la o ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am fost in concediu in luna ianuarie 2021 si mi-au ... valyyc valyyc Bună ziua! Am fost in concediu in luna ianuarie 2021 si mi-au fost decontate serviciile turistice (voucher). Acum se anunță că vouchere pe anul acesta nu ... (vezi toată discuția)