avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Intr-un dosr de executare silita, am facut ...
Discuție deschisă în Executare silită

Intr-un dosr de executare silita, am facut contestatie, s-a suspendat ...

Intr-un dosr de executare silita, am facut contestatie, s-a suspendat executarea silita pana la decizia definitiva.
Intre timp m-am razgandit (am studiat dosarul mai atent) si mi-am dat seama ca nu am sorti de izbanda.
Am primit deja citatie (si cu siguranta si paratul)
Nu am platit taxa de timbru, fotocopierea dosarului trimis la instanta si cautiunea.
Daca renunt la judecata (in ideea diminuarii taxelor) , ce taxe ar mai fi de plata ?
Daca am achitat deja un onorariu avocatial, am sanse sa-l recuperez?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 09:17, 27 Noiembrie 2023
O sa fiți obligat la plata aferenta copierii dosarului de executare,a.In ceea ce privește recuperarea onorariului integral nici nu poate fi vorba,av a formulat contestația,probabil un răspuns la întâmpinare, a studiat actele etc.Mai mult decât atât avocatul.a achitat taxe din sumele respective asa ca discutați amiabil și vedeți cum și dacă va înțelegeți..
Ultima modificare: Luni, 27 Noiembrie 2023
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reexecutare silita Andrew688 Andrew688 Am fost executat în martie 2018 pt o datorie de 2600 lei + 600 cheltuieli de executare...Am terminat cu acea executare în octombrie 2018....acum am primit o ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli executare silita ContSters413966 ContSters413966 Buna! am primit o adresa de la judecatorie unde scrie ca trebuie sa achit taxa pt xero copiere a dosarului executional, dar nu scrie unde se plateste.In ... (vezi toată discuția)
Contestație executare silită pentru un credit luat în 2015 de la un ifn, cedat în 2017 unei firme de recuperare. ce șanse am? liviubonta liviubonta Buna ziua. Am luat un credit de la un ifn in 17.08.2015 scadent la 30 de zile, in 16.09.2015. Nu am platit nici o rata sau creditul. In 10.08.2017 creditul a ... (vezi toată discuția)