Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum as putea renunța la pensia de invaliditate grad 3 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum as putea renunța la pensia de invaliditate grad 3 cu drept ...

Cum as putea renunța la pensia de invaliditate grad 3 cu drept de munca 4 ore ca să lucrez program de 8 ore până la data revizuirii de către comisie ? Vă mulțumesc !
Ca sa renuntati la pensie mergeti si depuneti cerere la comisia de expertiza care va incadrat in gradul de handicap.
Mergeți la COMISIA de expertiză medicală, și depuneți cerere de renunțare la pensie de invaliditate.
Nu va mai fi nevoie să mergeți la termenul de revizuire, pentru că renunțând la pensie nu mai aveți treabă cu revizuirea și cu comisia.
Vă mulțumesc pentru răspunsuri !