avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am un sef care mă înjură și îmi reproșează că ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am un sef care mă înjură și îmi reproșează că nu îmi ...

Am un sef care mă înjură și îmi reproșează că nu îmi fac treabă ,dar eu am documente doveditoare că mi-am făcut treabă și am un martor care a asistat când mă înjură .Ce pot sa fac legal?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:47, 4 Decembrie 2023
Puteti sesiza angajatorul in scris, cu nr. de inregistrare/ data si sa cereti efectuarea unei cercetari disciplinare.
Puteti sesiza Inspectoratul Teritorial de Munca , ca in exemplu de mai jos:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua cum se poate dovedi un bulling la locul de munca ? ... Mihaela 84 Mihaela 84 Buna ziua Cum se poate dovedi un bulling la locul de munca ? Sunt angajata la o firma privată din 2006 și de 2 ani trăiesc la locul de munca o Hărțuire ... (vezi toată discuția)
Probleme coleg de munca ionuthau ionuthau Buna ziua am o intrebare de 2 luni si cv tot am probleme cu un coleg de munca care e agent de vanzari vorbeste urat de sotia mea. Injura vorbeste pe la spate ... (vezi toată discuția)
Concediere personal didactic auxiliar (femeia de serviciu) shelx shelx Buna ziua! Sunt directorul unei scoli generale cu clasele i-viii. De ceva timp am probleme cu femeile de serviciu. Nu stiu ce interese au dar se comporta din ... (vezi toată discuția)