Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am un sef care mă înjură și îmi reproșează că ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am un sef care mă înjură și îmi reproșează că nu îmi ...

Am un sef care mă înjură și îmi reproșează că nu îmi fac treabă ,dar eu am documente doveditoare că mi-am făcut treabă și am un martor care a asistat când mă înjură .Ce pot sa fac legal?
Puteti sesiza angajatorul in scris, cu nr. de inregistrare/ data si sa cereti efectuarea unei cercetari disciplinare.
Puteti sesiza Inspectoratul Teritorial de Munca , ca in exemplu de mai jos:
[ link extern ]