Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Am ramas iansarcinata cu 1 luna ianinte de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Am ramas iansarcinata cu 1 luna ianinte de inscrierea ...

Buna ziua. Am ramas iansarcinata cu 1 luna ianinte de inscrierea la doctorat. Dupa nastere, pot face intreruprere de studii cu revenire dupa CCC? (nu primesc bursa la doctorat). Ma intereseaza in context legal
HG 681/2011
art.39
.......
(4) Studiile universitare de doctorat se pot întrerupe din motive temeinice, în condițiile stabilite prin regulamentul școlii doctorale. Durata acestor studii se prelungește cu perioadele cumulate ale întreruperilor aprobate.
(5) Prelungirea prevăzută la alin. (3), respectiv întreruperea și prelungirea prevăzute la alin. (4) se stabilesc prin acte adiționale la contractul de studii universitare de doctorat.
Si in aceste conditii conducatorul de doctorat are dreptul sa ma scoata de la doctorat?
Daca aveti cerere de intrerupere , nu vad cum va poate scoate ,,,