Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Rog sa mi comunicati daca se pate o formula ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Rog sa mi comunicati daca se pate o formula de calcul ...

Buna ziua,
Rog sa mi comunicati daca se pate o formula de calcul pentru repartizarea caldurii intr un bloc fara repartitoare si doar un ap debransat ce are montata CT. Ma intereseaza mai exact cum se repartizeaza costurie din factura ptr (individual,cote indivize si tevile verticale ce trec prin apartamente.) O baza legala daca exista.
Va multumesc
Ordinul 343/2010 este baza si calculul îl poate face doar. o firma autorizată anrsc. ISTA TECHEM etc....